| Tobessjd a întrebat:

Bunicii mele de 67 de ani i-a fost găsită tensiunea de 8.Are inima slăbită.Sta in pat mereu pentru că nu e in stare sa facă ceva.Luni trebuie sa se duca undeva să vadă daca poate sa se interneze la psihiatrie,daca ii da voie pentru că un doctor de acolo i-a spus că pastilele de acolo nu ii fac bine la inima iar el nu e acolo mereu să se asigure că nu îi dau oamenii de acolo acele pastile.I-au spus că, pentru că a luat un timp îndelungat pastile antidepresive foarte tari(anxiar și rivotril), putea să fie moarta.I-au făcut foarte rău.Ce poate face sa îi crească tensiunea? Ce ne sugerați? Va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Ar trebui să sunați la salvare și să mergeți la urgență.
A luat antidepresive, iar primul lucru făcut să se scadă cantitatea luată. Prin perfuzie cu ser, care are potasiu. Ciocolată. Nu sare.
Sănătate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta se poate rezolva numai la spital.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Schimbă medicul.

| mngzx a răspuns:

Da-i in judecata pe medicihappy

| Tobessjd explică (pentru mngzx):

Nu are nici-o vina medicul.I-a spus clar că daca o internează, el nu sta acolo tot timpul și s-ar putea să-i de-a asistentele(sa spunem)pastile de calmare și somn care s-ar putea să-i facă mult rău.A trimis-o la o doctorita să vadă daca e in stare sa fie internata acolo și dacă nu ii vor face rău.Luni se va duce și va vedea ce ii spune doctorita.