Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cam cat costa analizele de sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Sunt foarte multe, am facut acum ceva timp unele cu 150 de lei si erau vreo doua pagini cu denumiri de analize...

Asa cateva chestii nu costa mult, de exemplu o glicemie cred ca e 5 lei...

Daca ai multe de facut mai bine iei o trimitere de la medicul de familie

| anamariarot a răspuns:

Depinde foarte mult de ce analize vrei să faci... Pentru cele mai frecvente și/sau importante, mergi la medicul de familie să-ți dea bilet de trimitere și pentru o parte din ele nu va mai fi nevoie să plătești

| DrGoogle a răspuns:

Sa iti vin in ajutor iti dau un link cu o clinica privata unde iti selectezi ce analize ai nevoie si iti face un total.
http://www.clinica-sante.ro/calculator-de-preturi/

| Ralukafay a răspuns:

Pai as cam vrea sa imi fac toate analizele! Si vreau sa le fac la o clinica din Tulcea.

| Alinaka a răspuns:

Daca vrei sa faci o fapta buna si donezi sange la un centru de donatie primesti o parte din analize gratuit + ceva bonuri de masa

| gd001 a răspuns:

Depinde ce analize vrei sa iti faci si depinde si la ce clinica apelezi. Analizele la un spital de stat sunt mai ieftine dar nu la fel de sigure, in timp ce analizele la o clinica privata sunt cu 30% mai scumpe. Iti recomand MedCenter am facut si eu recent 2 serii de analize. si pentru aceleasi analize la Synevo plateam 317 lei in timp ce la Medcenter 209 lei. Gasesti toate costurile online pe paginile oficiale ale acestora.