| LoL a întrebat:

Cam din septembrie mă doare genunchiul drept. Înainte mai puţin însă acum dacă îl ţin îndoit cam cel puţin 10 secunde iar apoi îl îndrept mă doare şi pocneşte. E posibil să fie început de apă la genunchi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă un ortoped, radiografie și analize de sânge. Nu sta că nu este bine. Mergi chiar luni.
Pa, pa.

| trăncănici a răspuns:

Problemă de ligament.Ai făcut o răsucire bruscă. Imobilizează piciorul în poziţie dreaptă vreo 2-3 zile.Trece.

| DoK a răspuns:

Mai bine adreseazate la medicul de familie.

| stefan110310 a răspuns:

Probabil ti-ai facut praf meniscul. nu-i bai. si eu am la fel la ambii genunchi. poti sa mergi linistit sa alergi sa faci orice. daca te operezi o sa ai mult de recuperatbig grin

| george155 a răspuns:

Speram sa nu fie nimic grav; Poate te-ai lovit acum ceva timp la genunghi si s-a facut "lichid" ceea ce este periculos sau poate doar ai reumatism de la vremea de afara.Fie una sau cealalta la doctor se rezolva imediat pentru reumatism mie mi-au dat gheara diavolului(DEVIL CLAW)

| abcdefgh2010 a răspuns:

Ceva in genu aveam si eu.Genunchiul stang ma durea ingrozitor daca il indoiam cateva secunde si mai apoi iol indreptam.
Poate ai deficienta de calciu, lipsa de sport, etc.
Cel mai bine e sa mergi la medic.
Insanatosire grabnica!

| PynkcoocklE a răspuns:

Poate fi posibil sa ai reumatismhappy