| anonim_4396 a întrebat:

ieri am avut un incident si m-am lovit cu genunchiul intr-un perete, iar acum ma doare chestia aia ca un Cerc de la genunchi si nu pot calca normal, trebuie sa imi îndrept putin genunchiul ca sa pot. Ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Mergi la medic. Trebuie să se vadă dacă rotula este bine.
Medicul de familie îți va da trimitere la un medic specialist.

| ShutFickOn a răspuns (pentru anonimg):

Oke, crezi ca ar fi ok daca as mai astepta o zi sa vad cum ma simt?

| anonimg a răspuns (pentru ShutFickOn):

Nu știu cum să-ți spun, dar te-ai fi simțit mult mai bine dacă ai fi mers la medic. Ți se va face o radiografie, și tratamentul ți-ar fi fost de mare ajutor; ar fi grăbit vindecarea.
Dacă este nevoie de ghips, atunci ți-ar fi prins bine.
Trebuie deci să mergi la medic dacă nu ai fost până acum.