| laviniabeluska11 a întrebat:

Când fac sex cu iubitul meu, uneori, simt o durere înăuntru. Mă doare atât de tare încât trebuie să ne oprim. Se simte ca si cum lovește în ceva. El îmi spune că nu simte nimic, dar pe mine mă doare îngrozitor. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceea ce ți se întâmplă are notație medicală. O infecție, o malformație fizică internă sau cauze psihologice o pot provoca. Se numește dispareunie și se tratează.

| Frank51 a răspuns:

Posibil sa fie uterul. Stai deasupra sa controlezi cat intra.

| Furnicuta000 a răspuns:

Probabil ai o infectie gen candida, e un simptom specific. Nu e grav dar trebuie sa scapi de ea

| Dalmore a răspuns:

Spune-i să fie mai blând.

| Delcatty a răspuns:

Ce spui tu suna a vaginism. Probabil el simte ca loveste in ceva din cauza unor contractii de care nu esti constienta.
E o problema fie emotionala, fie simptom al altei boli fizice.
Pentru mai multe informatii, https://ro.wikipedia.org/wiki/Vaginism
E necesar sa vezi un ginecolog afland, astfel, cauza. Durerea in timpul actului sexual e un semn alarmant.

| tibispeedo a răspuns:

Mergi la un ginecolog si iti va spune exact