| Stefania a întrebat:

Ceaiul verde este recomandat sub 18 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pentru persoanele care nu suporta cofeina, care au insomnii, pentru copii si oamenii in varsta, se vor alege, ca masura de siguranta, sortimente de ceai sarace in cofeina. Printre acestea se numara Bancha, Yu Hua Cha, Lu Shan Wu sau Hojicha.

| Andreea_1745 a răspuns:

Da...de ce nu?

| Yannaa a răspuns:

Este bun pentru. orice varsta(chinezii datorita acestui ceai nu sufera de cancer pulmonar in ciuda faptului ca majoritatea sunt fumatori, este ca un medicament)
sper ca te-am ajutat :*