| Biby a întrebat:

Credeti ca aceasta alunita este cancerigena?
http://i.imgur.com/WyoaE.jpg
O am de cand m-am nascut.Nu si-a schimbat deloc aspectul de-a lungul anilor si nu ma durat su usturat niciodata.
Ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Alunitele congenitale se malignizeaza rareori. Atata timp cat nu creste si nu isi schimba culoarea, nu ai motive de ingrijorare.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
E în regulă dar asta nu înseamnă că nu poate pe viitor să te supere.
Cel mai bine cere sfatul dermatologului!
Pa, pa.

| Corina a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti spuna doar dintr-o simpla privire daca alunita este maligna sau benigna. Tu spui ca nu i s-a schimbat aspectul de-a lungul anilor, dar dimensiunea cu siguranta s-a modificat. Pentru siguranta ta, ai putea sa mergi la un medic dermatolog pentru un consult de specialitate. Succes!

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus, @Biby! Important este să nu umbli la ea, eu am una identică și chiar nu mă deranjează.
O zi cu zâmbet să ai!

| BlackRoseMary a răspuns:

Nu cred ca e