| adina123 a întrebat:

credeti ca poate sa intarzie ciclul menstrual din cauza unei diete mai drastice de o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Da, se poate intampla!--- functiile celulelor, tesuturilor, organelor sau sistemelor de organe sunt tulburate in situatia in care un organism viu este privat de hrana!

| cristi202 a răspuns:

O data ce e bazat pe o chestie hormonala, ce tine de anumite substante chimice, e normal ca, daca iti schimbi serios alimentatia pe o perioada asa de lunga, ceea ce inseamna o interventie serioasa la nivel chimic in organism, e probabil sa fie adevarat ce zici, o dieta drastica sa iti intirzie ciclul menstrual.

| mona a răspuns:

Da,poate sa intarzie din orice[stres,raceala,caldura, diete, etc]

| Shriti a răspuns:

.da, daca mai ales dieta este drastica. In afara de aceasta, slabitul sau ingrasatul brusc, stresul, bolile diferite, medicamentela, antibioticele, precum si excesul de sport pot intirzia CM

| adina123 explică:

Merci