| Ciupiiiiiiii a întrebat:

Cum imi conving parinti sa ma duca la dermatolog? Nu vor, imi tot spun ca petele acelea de alergie se regenereaza si eu numai pot sa astept vine acum primavara, vara toata lumea cu pantaloni scurti iar eu.oh go on
E aiurea rau sa stii ca trebuie sa porti pantaloni scurti doar pentru a ascunde ceva ce as putea face sa dispara dar.
Help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce disperare!
Poți merge și la medicul de familie, te poate ajuta!
Pa, pa.

| tyana a răspuns:

Mergi la medicul de familie si ceri o trimitere la dermatologie. Ce aud de la tine e un lucru nou pentru mine:copilul vrea la medic iar parintele nu straight face. Spune parintilor tai ca bolile de piele nu se rezolva niciodata prin "regenerare". Te-a diagnosticat cineva cu alergia respectiva? Ai urmat un tratament?

| andreeeeea a răspuns:

Pai ori faci cum au zis cei de jos cu mersu la doc. de fam. si cerut recomandare
sau strangi tu frumos 50 de lei (atat ii consultatia) si mergi fara sa le mai ceri voie
dupa care desigur trebuie sa strang iar banii sa cumperi medicamentele sau ce o sa iti dea dermatologul
ah si da.intereseaza-te si mergi la unul bun sunt multi care nu sunt buni de nimic (e adevarul)

| Ciupiiiiiiii explică:

Pantaloni lungi*[scuzati greseala]