| AnaNuSuntPa a întrebat:

Hei,am 13 ani si vine vara,iar mama nu ma lasa sa ma epilez pe picioare,zice ca sunt prea mica sad cum sa o conving sa ma lasa? Vreau sa port fuste, rochii si pantaloni scurti dar am pielea foarte alba iar parul de pe picioare este negru sad

Răspuns Câştigător
| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pai eu iti recomand sa te bronzezi pebtru ca crede-ma daca te razi o sa-ti para mai rau mai tarziu sti de ce, pentru ca in momentu in care o sa incepi sa te razi parul de pe picioare o sa-ti creasca mai repede si mai mult crede-ma pentru ca am 4 prietene care se rade si exact asa le-am zis si acum imi spun ca am avut dreptat, mai bine du-te si bronzeazate, sau du-te la solar daca te lasa, daca nu du-te la plaja, si daca esti alba du-te dimineata unde soarele nu este asa arzator si folosesto protectia 15, de exemplu te trezesti la ora 7 si stai pana la 12, daca ajungi pana la 8 prima data pune protecti 10 si pana sa face ora zece pune protectia 15, si stai pana la 12, daca trece de 12 o sa fie soarele mai arzator, si pana o sa prinzi culoare stai mai mult la plaja asta e pararea mea, zic si eu

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar toate sunteti paroase in ziua de azilaughing

| DavidTTwowTT a răspuns:

Pfoai x_X Nu te epila mai, ce ti'a venit ai 13 ani, sincer. O sa iti creasca... nici nu vreau sa ma gandesc. Si arata chiar urat daca nu sti sa'l epilezi (Si e cam complexa situatia).
Daca un baiat te place, te place si cu par pe picioare laughing Desi ai timp si de epilat si de baieti mai tarziu tongue Are dreptate mami tau laughing
Bafta si sper ca intelegi ce zic...

| Vans a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Lasă-mă bălaughing
Epilatu' ţine de igiena corporală. Dacă femeile acum 30 de ani nu aveau păru aşa mare, asta-i altă treabă.În ziua de azi multe fete la 13 ani sunt foarte dezvoltate decât altele la 18, crede-mă.
Nu-i aşa complexă situaţia, nu o mai sperialaughing

Cât despre epilatu' tău, dom'şoară, tu decizi dacă vrei sau nu.

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Vans):

Hai mha straight face TI se pare normal sa te epilezi la 13 ani? straight face Adica ce rost are sa te mai intreb...

Si ce ai zis tu nu e dezvoltare laughing asa e natura unui om.

Nu o ajuti deloc zicandu-i "e decizia ta"

Si ti'am zis. Acum faci ce vrei, dar tine minte, fiecare fapta a ta are urmari rele sau bune tongue

| Vans a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Şi la cât ar trebui să se epileze?
Sunt de acord pă jumătate cu tine, că-i cam repede, dar totuşi.
Şi până când să tot decidă mama pentru ea? Dacă vrea s-o facă, s-o facă.O să suporte consecinţele şi altă dată o să fie mai atentă

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Vans):

Mai nu ma cert cu tine pe subiecte GIRL STUFF... dar totusi 13 ani. Si de fapt nu impotriva mea te ratoiesti tu, ci impotriva deciziei mamei sale "rebelo" laughing Dupa parerea mea, cat ai parinti esti copil, peste cativa ani o sa o cate si ea si tu pe mami si pe tati... cand no'r sa mai fiewinking [Imi cer mi de scuze daca am gresit cu ceva, sau daca te'am ranit in legatura cu parinti, nu e treaba mea si nu vreau sa ma bag, ca poate tu ai alte probleme cu parintii.]
Dar dupa parerea mea, oricum tineretul a luat'o rasna de tot, e sa stai cuminte... poate nu inteleg, sunt chestii de femei. Poate arati mai bine epilata, dar de ce sa nu fim precauti si sa prezicem urmarile faptelor noastre. Mai asteapta...

| Vans a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Nu mă răţoiesc,de ce şi se pare că m-am enervat?laughing
Probabil am fost crescută eu altfel,lăsa-tă sau iau decizii de una singură,chiar dacă pe viitor o să-mi pară rău de ele. Când consider că am nevoie de ceva, că vreau s-o fac, nu mă mai opreşte nici măcar tata.

Un copil ar trebui lăsat liber, aşa cât de cât, altfel pe la 18 nu ştie ce-i cu el şi nu se descurcă nici până şa magazin(ştiu cazuri)
Nici ţinută din scurt nu-i bine...

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Vans):

Foarte corect ce zici tu, dar nu cred ca e tinuta din scurt daca nu o lasa sa se eplieze, pebune. laughing Treaba ei, oricum cu sau fara intrebarea asta, cu sau fara funda, ea tot ce vrea face, nu? laughing

| Vans a răspuns (pentru DavidTTwowTT):

Ar fi corect să facă ce vrea, sau cel puţin aşa mi se pare mie corect.
În viaţă trebuie să iei decizi singur, iar dacă nu sunt bune, să suporţi consecinţele.

| DavidTTwowTT a răspuns (pentru Vans):

In fine ...parerea ta... nu are rost sa ne certam laughing