| Zellen a întrebat:

Fetelee, help me! Nu stiu ce sa mai fac, ma omoara vergeturile astea..am pe picioare, o gramada sad vine vara, mai stau si la mare....probabil nu am sa merg deloc la plaja straight face si nici sa port pantaloni scurti, dar cand ma gandesc ca asa o sa fie mereusad ce sa mai fac? vergeturile inca sunt rosii. am fost la dermatolog si a zis ca nu are ce sa-mi faca straight face...s-a dus naibii toata vara mea..si urmatoarele la fel straight face nici piscina, nici plaja, adio bronzcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina, nu plînge, este o situatie delicată, masează picioarele cu creme hidratante bogate in vitamina A, si daca ai problema asta de ce nu poti sta la plajă? Toti ave m multe boli probleme, nu trebuie sa te intereseze ce zic altii, poate bronzul i ti face bine si te ajută, sanatate multă, ce varsta ai? Si de cit timp te confrunti cu aceasta problemă? Multumesc.

| Zellen explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aproape 17. De vreo jumatate de an.

Răspuns utilizator avertizat
| Ceva123 a răspuns:

Ai incercat "Message Lotion for Stretch marks" de la Palmer's?
Am vazut ca e destul de bun, calmeaza pielea si o hraneste.
Apropo nu trebuie sa-ti faci griji.
Sunt si alte fete cu aceasta problema si tot au mers la mare/piscina.winking

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Draga Zellen, sunt sigur ca exista o multime de creme...a folosit fosta mea prietena si din ce imi aduc aminte a cumparat de la plafar. Merita incercat. O seara buna.

| Zellen explică (pentru nouatigaraelectronica):

Crede-ma ca am incercat tot feluuuuuuuul de creme.

| MgdDroopy a răspuns (pentru Zellen):

Cât timp? O luna fiecare crema? Tu crezi ca trece imediat? Ai rabdare. Totul se vindecă dacă e tratat corect.
Si nu cred ca chiar asa tragedie incat sa stai in casa. Crezi ca la intrare la piscina completezi formular de perfectiune? Relaxeaza-te si iesi din casa

| Zellen explică (pentru MgdDroopy):

Nu, dar se vede urat rau.

| Zellen explică:

Nici piscina, nici plaja***