| Kisses a întrebat:

Cum pot avea dinții mai albi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Daca nu vrei sa faci o albire la stomatolog, atunci te sfatuiesc sa iti facio data pe saptamana o pasta din bicarbonat de sodiu si apa. Amesteci intr-un paharel 1/2 lingurite de bicarbonat cu apa pana se face ca o pasta de dinti si apoi o aplici pe dinti si o lasi un minut sa actioneze, apoi te speli.Eu asa am reusit. Sa nu te dai de mai multe ori pe saptamana pentru a nu iti afecta smaltul si incearca sa nu mananci /bei mai inainte de o ora dupa ce te-ai spalat.cel mai bine aplici pasta seara. Sper sa iti fie de folos!

| SergiuBoss11 a răspuns:

Te poti duce la dentist, iar acesta iti va face un detartraj, aceasta este cea mai rapida solutie.
daca nu, te speli pe dinti zilnic, este suficient. fara solutii si alte balarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://www.google.ro/......Https?/url

| Teodorel a răspuns:

Mananc pa si freaca-ti dintii cu nuca da cocos, interiorul alb

| Kisses explică:

Mă spal pe dinți în fiecare zi, chiar și de 2 ori, dar nu se albesc, am încercat și cu bicarbonat.

| Zacase a răspuns (pentru Kisses):

Si de 2 ori ti se pare mult? De 3 ori in fiecare zi, daca tot o faci fa-o calumea laughing

| Kisses explică:

M-am spălat si de mai multe ori, dar nu este nicio diferența happy și am folosit și paste diferite de dinți.

| voxis12 a răspuns:

Exista mai multe variante.
1. Dai cu vopsea pe ei.
2. Te duci la dentist si iti spune el ( mi se pare ca e putin dureros )
3. Te speli pe dinti de 3 ori pe zi si adaugi si apa de gura dupa fiecare spalare.

| bobeicacrina10 a răspuns:

Hei, păi încearcă să faci o albire a dinţiilor sau te poţi spăla pe dinţi în fiecare zii, iar dacă vrei o albire cât mai repede cu ingrediente pe care oricine le are în casă, încearcă să te speli pe dinţi cu sare sau bicarbonat ( şi după cu pastă de dinţi )

| Mariaa25 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu! E bun si incearca sa apesi si m.ai tare asa si o sa vezi ca o sa ii ai m.ai albi!