| Eu_8005 a întrebat:

cunoasteti ceva remedii naturiste impotriva durerii de gat?sadUrgent.mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Gargara cu solutie de sare (o lingura rasa de sare dizolvata intr-o ceasca de apa calduta); ceai din frunza de gutui; gargara cu petrol lampant (gaz); comprese calde cu mamaliga. Sanatate!

| cici a răspuns:

Eu iti recomand ce folosesc eu mareu.parasinus.e nemaipomenit.incearca

| brandusa_6214 a răspuns:

Mananca miere.

| Eu_8005 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturihappy

| danacara71_8544 a răspuns:

Ceai de musetel cald iar bunica punea pe o badista felii de cartofi pe care o lega in jurul gatului pana se incalzeau cartofi, la mine avea efect.