| anonim_4396 a întrebat:

Buna big grin
Mi se decojeste pielea de la soare laughing Pe picioare, e a 5a oara vara asta la acelasi picior straight face Ce sa fac? Se vede aiurea. Daca spal, dupa aia iar incepe laughing Deci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Unguent de galbenele

| bmerry a răspuns:

Si eu am patiti acelasi lucru in dimineata asta, si m-am dat cu crema. Timp de o ora nu s-a mai vazut dar apoi iar a inceput sa se vada, si am repetat miscarea laughing

| Andrei123654789 a răspuns:

Deci fa ce fac eu, nu mai iesi din casa pana cand nu se vindeca pielealaughing
Sau.da-te cu spray cu apa termala se gaseste la farmacie, racoreste pielea si o face sa nu se mai inroseasca si sa se cojeasca dar trebuie sa pui si crema dupa aialaughing

| MariaaFairytale a răspuns:

Si mie mi se intampla.
Sa stii ca nu ai ce face.
Mai bine sa nu o tragi pentru ca o sa te patezi.
Te dai cu crema pentru piele uscata, si dupa fiecare spalare te freci bine cu prosopul.
Dupa 2-3 zile o sa iti treacahappy
+daca mergi sa mai faci o bae la mare o sa se vada mult mai tarehappy
probabil o sa iti treaca si mai binewinking

| Anna333 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decat sa mai bagi un strat de bronz peste. Si pe viitor inainte de a pleca la mare fa-ti un peeling pe intreg corpul mai putin pe piept unde nu se face. Asa vei indeparta celulele si pielea moarta, te vei bronza uniform si nu te mai decojesti. Foloseste crema foarte hidradanta pentru ca de la soare se deshidrateaza, bea multa apa si asteapta. Nu ai ce sa faci momentan.

| simaovi a răspuns:

Cel mai bun lucru de facut in aceasta situatie, este o vizita la dermatolog.