| Leon-Sergiu_Mager_1999 a întrebat:

daca iau, inhalez Pulmicort turbuhaler pot sa beau alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Sa inteleg ca esti astmatic?
Nu este indicat sa consumi alcool!
Nu isi mai face efectul.
O seara buna happy

| Florentina9210 a răspuns:

Daca consumi alcool, il inhalezi degeaba.
Fara alcool nu poti sta?

| Leon-Sergiu_Mager_1999 explică:

Am o petrecere si intrebam doar, nu consum exagerat, un pahar-doua.