| RampaGe a întrebat:

Daca am rubeola am voie sa beau alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Organismul tau e si asa epuizat imunitar de rubeola, daca vrei sa-l supui la un stres in plus, n-ai decat, urmarile le vei simti tot tu. Multa sanatate!

| mya_1054 a răspuns:

La rubeola nu e contraindicat sa bei 1-2 beri, nu bea daca iei medicamante, la rubeola nu se iau medicamente decat daca ai febra sau ai facut complicatii, in caz ca nu iei medicamente poti sa bei 1-2 beri, nu exagera oricum.imunitatea e mai scazuta si pot aparea complicatii daca iesi afara sau te expui frigului avand in vedere ca organismul are imunitatea scazuta

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da, dacă imparti paharul cu o fata draguta. rolling on the floor
Si poate imparti si rubeola. crying

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Nu cred o.o.dar mai bine intrebi unj doctor poate de familie...sau orice doctor specialist el va stii mai bine.

| Clau987 a răspuns:

Nuuuuuu,ai mare grija deoarece. poti sa iti apara probleme mult mai meri!(temperatura, o sa iti treaca rubeola mai greu..etc)