| anonim_4396 a întrebat:

Daca iau vitamine in cantitate mai mare ma ingras?
Peritolul este bun pentru ingrasat, si care sunt reactiile adverse?
Cunoasteti alte metode de a te ingrasa? [Inafara de diete deoarece oricat as manca nu ma ingras]. Mersi pentru raspunsuri :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenysaLove a răspuns:

Buna:* eu acum am inceput sa iau peritol(acum maxim 30 de minute) si vad ca ajuta la pofta de mancare ca deja imi e foame rau laughing. Reactiile lui adverse pot fi: somnolenta si in cele mai rele cazuri, cand devii obsedat de acest medicament, adica sa-l iei si dupa cele 3 luni de "tratament" halucinatia.Te tin la curent daca e, daca chiar reusesti sa te ingrasi cu el:*. Oricum eu ti-l recomand ca am tot citit si vad ca unele chiar reusesc sa se ingrase destul de repede(2 kg intr.o luna) cam asa:*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai arderile accelerate poți face sport. Nu trebuie să te îngrași ci să fii sănătos/asă.
Cu trecerea anilor metabolismul se modifică, nu dispera.
Pa, pa.

| DenysaLove a răspuns:

Buna:* hai ca nu am mai intrat de mult pe TPU insa asa cum ti-am promis revin cu informatii: l-am luat cam 1-2 luni si in 4 zile de cand l-am luat am pus 2-3 kg pe mine.Acum m-am ingrasat 6 kg insa depinde daca am perioade cand nu pot manca ajung la 41-42 kg insa cand mananc bine ajung la 43-44 kg.Eu ti-l recomand insa trebuie cu trimitere de la medicul de familie...eu am reusit sa-l iau un timp fara trimitere de la un prieten insa acum baiatu nu poate sa imi dea asa ca maine ma duc sa ma milogesc la doctoru de familielaughing. Este chiar eficientwinking ti-l recomand cu incredere.Si app de somnolenta: iti da doar cateva zile la inceput insa dupa nu mai ai nicio probleme.

| Katherineeeeeeee a răspuns (pentru DenysaLove):

cate pastile ai luat? si de cate ori pe zi? happy

| DenysaLove a răspuns (pentru Katherineeeeeeee):

De 3x/zi ...si am luat cam 2 luni. dupa m-am oprit.