| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dacă în zona genitala feminina exista un fel de gâlmă, bila și se poate simți la atingere. Mărime unui nuci
Ce poate fi?
Persoana cu problema asta nu vrea să meargă la ginecolog, ii e rușine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"în zona genitala feminina exista un fel de gâlmă... Mărime unui nuci...Ce poate fi?"

hmmm, să fie oare mărul lui adam?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu vrea să meargă la medicul ginecolog, o să ajungă la medicul oncolog. Și atunci o să fie poate prea târziu.

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Pai orice ar fi, sigur nu e normal. Daca ar fi fost mai mica ar fi putut fii un abces cu puroi sau ar fi putut fi cauzata de epilarea in zona intima si ar fi rezultatul unui fir crescut inauntru. Dar cum spui ca e de marimea unei nuci este foarte ingrijorator, si ar trebui sa ceara ajutor medical. Nu ar trebui sa ii fie rusine, ca asta ii e meseria doctorului, nu e nici prima nici ultima pe care o trateaza. Cred ca sanatatea e o prioritate mai mare decat rusinea pe moment.

| ArthurWarner a răspuns:

Este in interiorul vaginului sau la exterior?

| Alberto0512 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un ginecolog, el iti poate oferii toate detaliile, si rezolvarea problemei...

| Dai a răspuns:

Sa nu fie vb despre hernie inghinala