| Claudia15Maria a întrebat:

Buna daca mereu imi casec o secretie alba pe chiloit ce inseamna si va rog fara jigniri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnéliseCharlotte a răspuns:

Deci eu iti voi explica ceva

Daca ti-a venit ciclul, înseamna ca mai ai 14 zile pâna la perioada ta de menstruatie.
Când ai prima data acest lucru, nu trebuie sa te sperii este ceva foarte normal.
Eu sincer nu am avut înca ciclul când aveam un lichid alb ce curgea.

Asta înseamna ca corpul tau si organele tale sunt gata pentru ca tu sa ai ciclul.
Sper ca te-am ajutat. Si ahm da, lichidul alb daca ai deja ciclu sunt ovulele.

Sper ca te-aam ajutat înca o data!

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Inseamna ca sunt scurgeri vaginale si e normal, urmeaza sa iti vina menstruatia probabil

| Claudia15Maria explică (pentru mona):

Cred ca da pentru ca am vazut pe chilotei si pee galbene

| Azµre a răspuns (pentru Claudia15Maria):

Vorbește cu mama ta, poate fi o simplă secreție sau candidoză. Miroase cumva urât acea scurgere? Are o consistență precum iaurtul?

| Claudia15Maria explică (pentru Azµre):

Da

| Azµre a răspuns (pentru Claudia15Maria):

Atunci vorbește cu mama ta dacă spui că este cum an descris-o eu mai sus. Poate fi vorba despre o infecție care trebuie tratată.

| Claudia15Maria explică (pentru Azµre):

Nu e chiar asa putin iferita cred ca e sperma

| Azµre a răspuns (pentru Claudia15Maria):

Sperma e la bărbați! Femeile nu au așa ceva.

| Claudia15Maria explică (pentru Azµre):

Ok

| Fatamuntilor a răspuns:

E posibil sa-ti vina menstruatia sau ai o infectie(candidoza). Vorbeste cu mama ta! Cati ani ai?

| Havok83 a răspuns:

Ti-a venit ciclul sau menstruatia.Nu te speria e ceva destul de normal.

| aly1368 a răspuns:

Poate iti vine menstruatia curand, daca te doare burta sau spatele i-a un tampon cu tine la scoala