| GutaGusterel122 a întrebat:

Buna.Am o secretie alba ca o crema care imi iese vagin, ce inseamna asta?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Este timpul pentru sex

| Violleta2022 a răspuns:

Secretia vaginala este perfect normala si sanatoasa, atata vreme cat nu are miros, nu este foarte abundenta si nu te mananca pasarica.
Secretia vaginala este mai abundenta la ovulatie si cand excitata, in rest este in cantitate foarte mica.
Spalarea zilnica a vulvei (pasaricii) este recomandata, cat si schimbarea zilnica a chilotului de bumbac.
Vaginul nu se spala, fiindca el se auto-curata singur, prin aceasta secretie vaginala.

Cum nu spui daca ai avut sex neprotejat, ori daca ai introdus obiecte in vagin, nu avem cum sa-ti spunem daca ai si altceva.

| GutaGusterel122 explică (pentru Violleta2022):

Da, am avut sex neprotejat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GutaGusterel122):

In cazul asta, recomand sa mergi la ginecolog, pentru un test Papa Nicolau (citologic), pentru a se detecta boala sau infectia pe care ai luat-o, prin sex fara protectie.
Posibil infectie cu: candida albicanis, gonoree sau alta bacterie ori virus.

https://smartmedic.ro/8-cele-mai-frecvente-boli-cu-transmitere-sexuala/

https://www.doc.ro/sanatate/totul-despre-bolile-cu-transmitere-sexuala

| dullcat a răspuns:

Pune mana si citeste aici:
https://www.drmax.ro/......-de-alarma

| VadimIvanov a răspuns:

Secretiile vaginale albe sunt normale. Acestea apar la inceputul si la finalul menstruatiei. Doar daca isi schimba consistenta, apare un miros anormal, senzatii de mancarime sau usturime, iritatii, atunci va puteti adresa medicului pentru a beneficia de tratament adecvat.
Orice secretie branzoasa si mancarimile asociate sunt simptome ale unor scurgeri vaginale anormale.

| FloreaOvidiuAdrian a răspuns:

Sculament.

| AndreiMadalin69420 a răspuns:

E sperma de data trecuta

| ScorteaTraian a răspuns:

Ai facut sex neprotejat si ai contactat o boala venerica. Nu te ''mananca''?