| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile am o durere in zona posterioara a toracelui, dar doar pe partea dreapta. Am momente cand ba ma lasa, ba ma ia. Este posibil sa se traga de la plaman? Am citit numeroase variante pe net, cum ca plamanii nu dor, sau ca pot fi si alte cauze. Mentionez ca fumez in medie cam 3-4 tigari pe zi de aproximativ 2 ani, este posibil sa fie de la asta? Sunt putin speriata si nu stiu daca sa apelez la medic sau nu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Mai bine mergi la medic sa te consulte, sa incetezi cu fumatul si sa te lasi de fumat tigarile pana la ameliorarea bolii, s-ar putea sa ai un inceput de cancer pulmonar, dar inca nu stim sigur pana nu consulti la medicul de familie!

| dom1no a răspuns:

Eu zic sa te duci o fuga pe la medic sa te consulte, sa vezi ce ai, mai bine mai devreme