| amf05 a întrebat:

Buna,de 5 zile am o durere in partea dreapta jos a spatelui, primele 2 zile durerea era mai puternica dar aparea numai cu miscarea acum durerea este mai slaba(ca o presiune) dar a devenit constanta cand stau jos sau in unele pozitii in pat,la aplecare nu simt nimic. Am fost la internist si am facut analizele de urina si ecografie, amandoua fiind bune.Ce poate fi? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Poate ai racit in acea zona.Atunc icand transpiri si stai asa sunt sanse mari sa-ti raceasca muschiul din acea zona.Am patit-o eu si la spate, si la burta is la umeri si la omoplati. Daca stai transpirat intr-un loc iti fa raci acel muschi.

| amf05 explică (pentru Samariteanul):

Si in cat timp ti-au trecut tie acele dureri? Multumesc

| Samariteanul a răspuns (pentru amf05):

In 5 zile. Daca luni fac sportul si-mi raceste muschiul pana lunea viitoare nu ma mai doare, dar daca esti atent nu-ti racesc muschii, trebuie doar sa nu stai in curent/aer rece in momentul respectiv pana te usuci/stergi.

| IamTheDevil a răspuns:

Poate sa fie de la rinichi sau de la coloana, du-te sa iti faca un control la nefrologie (rinichi) si un tomograf la coloana

| amf05 explică (pentru IamTheDevil):

Pai dr mi-a zis ca rinichii sunt bine dupa analize si ecografie