| anonim_4396 a întrebat:

Buna de cate ori se poate folosi o lama de ras de la Gilette cu 3/2 lei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Nu cred ca e o regula. Depinde cat de deasa e barba si cat e de moale sau tare. Fiecare utilizeaza lama sau bicul dupa propria constructie fizica.

| geop a răspuns:

Eu folosesc de vreo 3 ori.

| JIGHIRUS a răspuns:

Sal! cel mai mult depinde cat de bine degresezi barba! durata bic-ului e in functie de chestia asta! daca nu o degresezi cum trebuie se imbacseste cu grasime si par! bineinteles si cat de sensibila iti e barba!