| sopranaCadaverica a întrebat:

Ce fel de lama (de calitate) as putea folosi pentru epilare inghinala? Un big normal (din acela albastru)? Sau de la firme speciale, gen Veet, Gilette, special facute pentru asa ceva? E vreo diferenta?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Gillette Mach3 cu rezerve este de 100 de ori mai bun decat orice altceva. Dar eu am piele sensibila si ma irit destul de rau de la orice altceva.

| sopranaCadaverica explică (pentru Brigaela):

Practic... Cele pe care le folosesc si barbatii pentru epilare faciala?

| Brigaela a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Cele pe care le folosesc barbatii pentru a se barbieri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu te-a intrebat nimeni cu ce te epilezi si cum ai pielea inghinal.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Si aceasta observatie a ta ca raspuns... Pe mine cu ce ma ajuta? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Daca voiam sa te ajut, dadeam răspuns. Insa eu am vrut sa o ajut pe ea. Asa ca i-am raspuns ei.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Puteai sa ii scrii in privat, nu la intrebarea mea. Dumneaei nu pusese vreo intrebare ca sa o ajuti. Ma rog. Oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De ce i-as scrie in privat? S-a facut de ras oricum.
Si nu e neaparata nevoie sa puna intrebare ca sa o ajut. Observatiile de asemenea ajuta foarte mult.
"Ma rog. Oameni." se pare ca pe tine te-a ajutat mai mult faptul ca dumneaei" se irita inghinal, tu nici macar intreband "cum sunteti voi dupa epilare". Deci informatia nu-si avea rostul.(iar raspunsul meu e o consecinta a faptului ca orice actiune are si o reactiune, asa ca nu
mai intreba de 10 ori). Putea sa-ti spuna asta in privat. happy

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Brigaela m-a ajutat, nu a scris doar nota subiectiva(!) despre iritatia pielii. Eu am intrebat ce foloseste, dumneaei mi-a spus. Asta si voiam!
Pe cand tu... Doar arunci cu frustrari pe aici si raspunsuri necerute. :p

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

De ce nu ai intrebat o in privat cu ce se epileaza inghinal?
"ce AS PUTEA FOLOSI " adica tu,nu noi " ce folositi".
Zic sa te consulti si cu dictionarul sa vezi ce inseamna frustrari,ca vad ca nu prea stii.
Pentru a o mia oara,nu tie ti-am raspuns. Atat timp cat exista "raspunde" in dreptul raspunsurilor, pot comenta acelui raspuns (si e raspuns pe subiect, adica n-am vorbit despre pisici la epilare), nu neaparat sa raspund intrebarii.
Degeaba ii tii partea, ca tot irelevant si penibil e ca a tinut mortis sa-ti spuna ca se irita inghinal. Se irita si daca transpira? Macar sa spuna pana la capat.

| Brigaela a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Nu are rost sa te superi sau sa te enervezi. Poate sa iti fie un pic mila. desi cred ca e un efort inutil si asta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Si mie mi-ar fi mila de altii sa citeasca ce pateste zona mea intima.mai ales ca mai intra si copii pe aici.

Bula
| Bula a răspuns:

Aparat electric, cu baterie incarcabila.

| sierra1 a răspuns:

Dragă ciudățenie, toate firmele scrise de tine, produc aparate pentru lady. Alege oricare din ele, toate sunt bune.

| mihai69 a răspuns:

Diferența e făcută de calitatea oțelului, de numărul de lame, de înclinarea lor, de cauciucul cu adaus de gel antiiritant din fața și spatele lamelor.
Gillete sunt printr cele mai bune, dar nu singurele. Contează și cu ce spumă te dai, și ce loțiune folosești după.

| Freya1 a răspuns:

Veet,venus,Miss Soleil

| MihaiNicu23 a răspuns:

Un bic de la gilette cu 3 lame.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc gillette mach 3, alea pentru femei nu mi se par la fel de bune.

| devilshelp a răspuns:

Daca ai zona sensibila incearca sa nu alegi una care are mai mult de 2 lame. Daca nu, iti recomand Gilette

| Alexandru250201 a răspuns:

Gilette, e de calitate

| CpoSilvian a răspuns:

Gilette