| Adriana294 a întrebat:

de cateva zile asa cam vreo 2 3 am niste mancarimi in gat, niste stranuturi dese si nasul infundat, ceva bun natural, uu remediu? Ce imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| untu a răspuns:

Mergi acasa la medicul de familie sau la farmacie de garda! Iti recomand sa inhalezi un ceai de musetel cu cateva picaturi de inhalator ( pentru desfundat nasul)

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Esti racit! Sa bei mult ceai de tei cu o feliuta de lamaie si miere de albine! Luati si un NUROFEN (raceala si gripa) si sa stai pe pat 1-2 zile si vei fi in picioare! Insanatosire grabnica!

| Adriana294 explică (pentru untu):

Am niste mancarimi in gat foarte puternice si stranut nu stiu o sa ma lasa durerea la o farmacia nu pot sa ma duc ca sunt inchise ca am program de sarbatori

| untu a răspuns (pentru Adriana294):

Mergi acasa la medicul de familie sau la farmacie de garda! Iti recomand sa inhalezi un ceai de musetel cu cateva picaturi de inhalator ( pentru desfundat nasul)

| MariusM668 a răspuns:

Ceai de tei sau menta si multa miere cu lamaie