| stweety10 a întrebat:

De cateva zile ma doare foarte tare capul, imi vine sa vomit si am si ameteli. Nu pot sa fiu insarcinata pentru ca sunt virgina. Insa cand eram mica mi-a cazut ceva foarte solid in cap, nu am fost la nici`un control, dar ma gandesc sa nu fie de la acel ceva. Si nu vreau sa ma duc la doctor, pentru ca imi e si frica de ce o sa imi zica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai în urma unui control medical de specialitate (CT, RMN, etc.) poți știi ce ai!
Preferi să nu te faci bine?
Pa, pa.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Buna...nu mai stiu sigur cum ii zice. insa ai putea avea ceva grav. am uitat cum se numeste atunci cand te lovesti la cap si se poate forma un cheag de sange care iti poate pune in pericol viata.straight face

deci. s-ar putea sa fie acel ceva si cred ca stii la ce ma refer. eu zic sa mergi la un control specializat.

| xCatastrophe a răspuns:

Poate lovitura si-a facut efectele acum d`te la cap poate e vre`un cucui dar nu prea poate doar sa fii bolnava sa ai gripa sau ceva

| MariaIoana a răspuns:

Chiar daca ti'e frica, alta solutie nu ai. Vb cu mama ta, spune'i ce te deranjeaza si impreuna ce'ti putea lua cea mai buna solutie.
Si... ceva grav, sincer nu cred ca ai. Poate ...esti anemica sau ceva de genu.
Bafta happy

| jordan210cm a răspuns:

Ar putea fi de la fiere, fa-ti un control amanuntit nu mai sta asa!

| cheryybloosomm a răspuns:

Uite! E u vreau sa iti trebuie sa te duci neaparat la doctor ca sa vezi ce ai pentru sanatatea ta! Ca daca nu te duci deloc ai sa vezi mai tarziua ca e prea tarziu sa te mai duci la doctor!
Asa ca eu iti zic asta pentru siguranta ta.eu vreau sa fii bine ca sa traiesti in continuarea in viata!

| claudia_9559 a răspuns:

Buna trebuie sa mergi la doctor sa-ti faci un RMN sau un CT,chiar daca iti este frica vorbeste si cu parinti tai, si mergeti impreuna, nu mai sta pe ginduri.

| AnaEindragostita a răspuns:

Buna, eu cred ca este o raceala eu totusi as spune sa te duci la doctor pana nu e prea tarziu!

| oanecorleone a răspuns:

Atunci stai acasa si astepta. Poate vei muri sau poate nu.Glumeam sfatul meu este sa te duci la doctor acum faci si tu cum crezi.Sincer nu cred ca este de la acel ceva pentru ca nu vomiti daca iti cade ceva in cap.

| SmileyyXD a răspuns:

Inteleg ca iti este frica de rezultate...dar uite, vrei sa stii...Deci trebuie sa te duci! Poate esti doar putin bolnava de la virusii pe care ii poti inhala afara! Ia`ti inima in dinti si du-te la un medic sa iti faci analizele sau o radiografie!

| Anonim187 a răspuns:

Ai dreptate. si eu am ceva problema da` prefer sa nu ma duc la doctor din cauza cuvintelor care le va scoate pe gura. dc sa ma duc si sa-mi zica ala ca am o boala cine stie ce care nu se poate trata sau cine stie cat costa si etc... cand vine, vine si aia e sad

| bubbiubbi a răspuns:

Cat timp a trecut de la lovitura? Eu cred ca un doctor stie cel mai bine si nu trebuie sa iti fie in nicun caz frica. Eu eram asa acum o saptamana dar eu am si vomitat de multe ori, am fost la spital si mi-au spus ca am o indigestie. Si pe mine ma cam durea capul dar nu stiu ce sa zic. Poate ai mancat ceva rau sau o fi din cauza strasului, a oboselii...incearca sa te odihnesti mai mult dar inati DUTE LA DOCTOR! SI REPEDE!

| Sarbu_Vlad_1996 a răspuns:

happy nu stiu eu am baut aseara si am ceva ametzeli si vomit dar la tine nu e ceva grav adica nu ai o cantitate necesara de calciu... poate esti gripata ..nu iti face probleme si mie imi era frica... imi iesise un chist sub barba si credeam ca e cancer laughing si nu mancam de frica si vomitam ma alarmam ma panicam pnm ai grije peace and love big grin :*daca te faci bine sa imi zici