| alexutza222 a întrebat:

De cateva zile ma doare ochiul stang, imi lacrimeaza si se vad capilarele. La lumina ma ustura si lacrimeaza, cine ma vedea zicea ca plang cu un singur ochi. Am redus timpul de stat la pc la jumatate si port ochelari de soare pentru protectie cand mai utilizez calculatorul(stiu ca suna amuzant, dar ajuta). oare de la ce ar putea fi? Ce pot face pentru a rezolva problema? Oricum maine ma duc la oftalmolog, dar pana atunci ce pot sa fac? Va rog sa nu-mi dati raspunsuri de genul "asteata pana maine sa vezi ce zice doctorul "

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este posibil să fie vorba de o conjunctivită - vezi detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Inflamatiile-ochilor/conjunctivita_386

Evident, este NECESAR un control oftalmologic!
Întâi mergi la medicul de familie şi ceri o Trimitere la Oftalmologie.

Toate cele bune.

| lavinia06 a răspuns:

Auci! Asa am patit si eu... Numai ca dupa cateva zile am ramas fara vedere la un ochi si am fost la spital undfe mi-au facut un RMN deci mai bine te duci la un doctor e posibila sa fie o problema. neurologica..nu oftalmoogica (asa e la mine)nu e de joaca la mine sunt niste leziuni la cap ce afecteaza nervul optic

| alexutza222 explică (pentru lavinia06):

Si cum s-a rezolvat problema ta? daca nu sunt prea indiscreta.

| lavinia06 a răspuns (pentru alexutza222):

Pai prin tratament dar e f. puternic si nu ai voie sa mananci sarat si te umfli si dupa va trebui sa fac interferon adica niste injectii o data pe sapt. timp de 1 an sad