| CezaraEM a întrebat:

Buna!
De cateva zile ma doare partea dreapta a gurii inauntru. Am tot incercat sa ma uit cu lanterna in oglinda si nu vad nimic!
Pe maseaua ultima, vine gingia peste ea, am incercat sa vad daca iese maseaua de minte si nu vad nimic! :-(
Ori sunt niste afte ascunse?! Am incercat sa dau cu glicerina boraxata, tinctura de propolis, glicerina cu galbenele si propolis!
Ce sa mai fac? Sunt chiar disperata ca nu mai trece odata :-(
Cand mananc pe partea dreapta, ma doare, cand stramb oarecum din gura in dreapta, tot ma doare!
Ati patit si voi asa? Ce ati facut ca sa va treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Bicarbonat cu apa, poate fi o ciuperca nu stiu

| CezaraEM explică (pentru RAY):

Crede-ma ca am incercat de toate! Si am si folosit dupa spalare bicarbonat cu apa si ca sa fiu sincera: durerea sa mai ameliora putin.
Multumesc de sfat oricum :-)

| RAY a răspuns (pentru CezaraEM):

Du-te la un medic, orl nu sta acasa si astepta minuni

| CezaraEM explică (pentru RAY):

Cred ca imi iese maseaua de minte! Am gasit un articol exact cu ceea ce am eu.
Sigur e asta!
http://www.doctoruldedinti.info/mit-sau-adevar-despre-molarul-de-minte/
Am grija de dintii mei, plus ca asta a aparut din senin!