| Marynna a întrebat:

Am si eu o problema, de vreo 5-6 zile am 2 afte ingrozitoare in gura.Am incercat cu gengigel, glicerina boraxata, nimicstraight face. Nu pot sa mananc cam nimic pentru ca ma doare. Ce pot sa iau pentru a-mi trece? FUNDITAhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ultima data cand a avut fetita mea afte, nu i-au trecut pana nu i-am dat Augmentin. Du-te la medicul de familie, ai nevoie de antibiotic, pe langa tratamentul local.

| ikram a răspuns:

Incearca cu apa de gura (de la colgate, oral b), iti vor trece pana la urma.

| bibiiica a răspuns:

Am si eu afte de mica. am intrat si in coma din cauza lor deoarece am avut si pe stomac. era sa morstraight face. ai grija cu ele nu exista nimic care sa faca sa treacaa trec de la sine. dar evita alimentele care nu. ti plac si nu. ti fac bine la stomac.de exemplu mie imi plac foarte mult vinetelee alea de la face mama in casaa cu maioneza pnm dar nu. mi fc bine la stomac si de fiecare data cand mananc explooziee de aftestraight face. ar fi mai bine sa consulti un medic am incercat si eu cu glicerina boraxata dar nu prea e folositoare:p