| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma simt foarte rau. Ma doare capul, cand ma ridic din pat ametesc, ma doare burta si mi-e greata. Nu am varsat dar mi-e foarte rau. Nu pot manca nimic. La inceput am crezut ca e de la menstruatie, dar aceasta a trecut de doua zile si tot asa ma simt. Cateodata ma simt parca as transpira, dar eu sunt rece, cateodata am frisoane. Poate ma apuca ceva raceala, nu stiu ce sa zic. Nu am mai avut starea asta. Ce poate fi, sau ce pot lua pana iese medicul din concediu.
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ralukafay a răspuns:

Ai insolatie, pune-ti comprese cu apa rece sau otet la frunte pentru ati trece febra si pentru greata, fa-ti tu sau mama ta limonada sau cumpar-o, dar mai buna e facuta in casa.Ai putea merge si la farmacie sa ceri o parere sau un sfat pentru ca si farmacistul/a a facut medicina si te-ar putea ajuta aproape la fel de bine ca un medic de familie, chiar daca medicul are mai multa specializare.Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce importanta are dac medicule ste in concediu, asa este cea mai proasta scuza cand esti bolnav, mergi la policlinica, pentru ca intotdeauna este medic de urgenta sau care tine locul.
In plus, mai sunt spitale... daca ai si febra poate fii o infectie, poate fii apendicita acuta, poate fii ceva rau.

| Freya1 a răspuns:

Incearca sa te hidratezi cat mai mult si sa iei ceva petru greata nu iesi in soare si daca continui sa te simti asa mergi la urgente