| azziza21 a întrebat:

De cateva zile mi-au aparut niste pete rosii mici cat o moneda de 0, 5bani pe fese si acum vad ca s-au marit si am niste mancarimi ingrozitoare din cauza lor.Nu imi amintesc sa fi mancat ceva care sa nu fi fost in perioada de garantie sau ceva ce nu mi-a placut. Daca puteti sa-mi dati vreun sfat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

M-am crucit cand am citit raspunsurile celorlalti! Mai fratilor, daca nu aveti habar ce intreaba Azziza, stati in banca voastra. Azziza, din cate am inteles, ai o eruptie pe fese si e pruriginoasa. Poate sa fie o alergie alimentara sau ai o parazitoza. Badijoneaza locul cu Mixtura mentolata, o sa iti calmeze mancarimea si favorizeaza uscarea bubitelor.

3 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

Pe fesethinking pai nu stiu dk sunt hemoroizi, dar stiu ca o prietena de`a mea a avut o singura bubitza mica la inceput, iar apoi a crescut pana s`a facut foarte mare.nu putea sa stea jos.nu mai tin minte ce denumire avea exact dar a fost ceva destul de grav, a trebuit sa o opereze.sa nu se ajunga la ceva mai grav, du`te la medic cat mai repede. sper totusi sa nu fie ceva chiar asa de grav.ai grija:* si doar un consult al medicului te`ar putea ajuta!

| Spintecatorul a răspuns:

S-ar putea sa fie hemoroizi.
Intra aici si afla mai multe : http://www.proctomed.ro/

| azziza21 explică:

Va multumesc foarte mult pentru sfaturi dar intre timp am fost la dermato si mi-a spus ca e din cauza frigului(gen alergie)pentru ca am circulatia capilara foarte proasta.Pentru asta mi-a dat unn tratament de urmat si sper sa-mi treaca.