| Sara2 a întrebat:

de cateva zile mi s-a umflat o gingie si am zis ca imi va trece dar ma doare continuu, ce medicament imi recomandati? antibiotice nu as vrea sa iau pentru ca iau anticonceptionale, daca totusi daca e neaparat nevoie spuneti-mi cum trebuie sa procedez? cate zile ma protejez, cate dupa, sau sa imi spuneti daca pot lua altceva in afara antibioticelor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| arrriadna a răspuns:

Salut. Spala-te cu bicarbonat si/ sau sare, masand usor gingia.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu lua antibiotice dupa recomandari pe internet. Mai bine du-te la un stomatolog.

| Vampii a răspuns:

Daca ti s-a umflat o gingie du-te la dentist si explica-i si chestia cu anticonceptionalele poate asa iti va da un medicament si iti va spune si cand sa le iei

| Lucky_9459 a răspuns:

Paduden este antiinflamator si impotriva durerii

| Seline a răspuns:

Ai un abces dentar, iti va trece dupa cateva zile happy Daca nu suporti durerea du-te la un stomatolog iti va prescrie el un medicament.Eu ti-as spune sa iei Ibuprofen, dar nu stiu cum reactioneaza cu anticonceptionalele...

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Cred ca cel mai bine ar fi sa te duci la un doctor stomatologhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la dentist; poti avea gingivita si asta duce la pierderea dintilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai abces mie mia recomandat amoxicilina si mi-a trecut in 2 saptamani dar ia apa de gura si ceai