| AlexandraDraalex a întrebat:

De cativa ani am niste dureri de cap..mai mult in parti am fost la dr de familie si mi.a spus ca am sinuzita mi.a dat tratament nu mai ma durea capul iar dupa iar incepea.Acum de curand am fost la un medic neurochirurg si mi.a zis ca nu e din cauza sinuzitei nu.i nimic grav mi.a dat tratament
.intra.devar nu ma doare asa tare dar tot am dureri... Puteti sa ma ajutati cu un sfat.

.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sa iei ceva pastila calmanta cand te doare. Poate un algocamin, antinevralgic sau aspirina isi face efectul.
Sa ai la tine rezerva din cel care are efect, dar sa nu iei mai mult de 2 pastile/zi!

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Durerile de cap nu apar numai din cauze neurologice sau din cauza sinuzitei. La un medic oftalmolog ai fost pentru un consult de specialitate? Adesea, aceste dureri de cap care apar sunt cauze de anumite afectiuni ale globului ocular cum ar fi miopia, hipermetropia, astigmatismul, etc. Daca nu ai fost pana acum la un consult de specialitate oftalmologic iti recomand sa mergi pentru ca s-ar putea sa ai nevoie de ochelari( apropo poate tu nu simnti ca ai nevoie de ochelari insa realitatea s-ar putea sa te suprinda).

| JuliaBeyonce a răspuns:

Poate ca ti se pare o prostie dar asa e! Daca si tu folosesti des rimelul, stiu un caz in care o fata avea dureri de cap din cauza asta. Si pana nu a renuntat la el nu i-a trecut. Nu poti fi sigura de asta dar poti fi sigura daca ai mersi la medici buni sau vai de capu lor.