| Fill0 a întrebat:

Buna!
De ce cand ma urinez ma ustura [in partea de jos, stiti despre ce vorbesc]?
Dau funda!happy
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

Hmm...Posibil sa ai o infectie si din aceasta cauza.Consulta un medic ginecolog este cel mai bine pe TPU se afla utilizatori cu varsta intre 7 si 28 de ani nu stiu ce sfaturi iti pot da eihappy si cat de bune

10 răspunsuri:
| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Ai racit.nu am idee daca se da si pentru copii dar ai putea cere la farmacie urinosalm

| Arrum a răspuns:

Aici este vorba de o raceala.Ai grija ce faci si in ce locuri stai(sa nu stai pe ceva rece pentru ca ti se agraveaza starea). Cauta sa stai numai in locuri calde.Pentru mai multe informatii consulta un medic de specialitate. Sper ca te-am lamurit. Funda?

| JustMusic a răspuns:

Ai cistita, citeste aici : http://www.farmaciata.ro/......e-vindecam

| xBya a răspuns:

E de ajuns 'cand urinez', nu trebuie si 'ma'. E posibil sa ai o infectie urinara http://sanatate.ele.ro/......a1964.html

| Fill0 explică (pentru xBya):

A fost o greseala de exprimare:d

| Cristian0884df11 a răspuns:

Ai coaisoare mici

| IoanaLoredana a răspuns:

Raceala draguta.Infectie urinara.Se poate rezolva mergand la un control ginecologic.E indicat sa faci cate un control macar o data pe an.E posibil si de la hartia care o folosesti, incearca sa o schimbi.Desi asta e cea mai mica probabilitate.Insanatosire grabnica.

| lea72 a răspuns:

Cel mai probabil ai cistita, adica inflamatia vezicii urinare. Mergi la doctor sau chiar la farmacie, ei iti vor da un anseptic local sau antibiotic daca considera necesar.

| Fill0 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri happy

| elly14 a răspuns:

S-ar putea sa ai o infectie urinara, daca faci des si te ustura si ti-as recomanda sa te duci la un urolog, sau s-ar putea sa ai o infectie vaginala, deci ar fi bine sa iti faci un examen de secretie.