| Test2016 a întrebat:

Buna de ceva ani tot ma infrunt cu candidoza bucala, ma mananca in gat foarte rau, imi apar si niste bilute albe, dar o sa consult si un medic curand... o intrebare am dar sa-mi raspundeti sincer candidoza aceasta bucala se poate sa fi ajuns si la plamani de atatia ani de suferinta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

Ai fost diagnosticat de catre un medic?
Bilutele albe sunt probabil de la amigdale. Asa numitele "pietre"

| Test2016 explică (pentru Holy2010):

Si acele bilute albe de la amigdale e o problema majora?