| Claraaaaa16 a întrebat:

Bună! De ceva timp aveam o carie sub o plombă la o măsea(de care nu stiam pentru ca plombele le am facute cu mult timp in urma) si mi s-a rupt o bucățică si a inceput sa ma doară, am stat cam vreo 3 luni așa si ieri am fost la dentist, mi s-a spus ca mi-a atins un pic nervul, dar a zis ca inca nu imi scoate nervul, asa ca mi-a curățat tot acolo si a pus o protectie cumva la nerv si mi l-a plombat si de cand am ajuns acasa si mi s-a dezamorțit gura, ma doare uneori de nu mai pot. Aseara ca sa pot dormi am luat ketonal... si m-am trezit la 5 dimineata iar cu durere..si trec asa de greu orele, a zis sa vin luni la ea si imi scoate nervul … dar cand stiu ca pana luni mai e o zi jumate, nu mai pot… totusi, doare cand ti se scoate nervul? Nu mai vreau sa am asa durere, imi e frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la alt dentist

| Claraaaaa16 explică (pentru anonim_4396):

Nu lucrează nimeni duminica. plus ca e o dentistă bună, a lucrat foarte bine la plombă dar speram sa nu imi scot nervul. si pe zonă la mine nu stiu de altii mai buni. la ea merg si niste neamuri si toate lucrările sunt făcute bine! Daca ar fi sa merg la alt dentist, m-ar programa peste o saptamana. cu calmante o sa rezist pana luni. nu am ce face.