| oanandreea a întrebat:

de ceva timp sotul meu acuza dureri in partea dreapta sub coaste, o durere care radiaza si spre spate.Azi mi-a spus ca durerea s-a agravat, dar nu vrea sa mergem la spital. Oare ce poate fi? s-a mai confruntat cineva cu asa ceva? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Este un semnal de alarma pentru ficat. La medic!

| magda_1944 a răspuns:

Neaparat ar fi bine sa mergeti chiar la urgenta, poate fi o durere de ficat, rinichi sau chiar o apendicita, nu este bine in nici unul din cazuri sa stea pe ganduri.Sanatate maxima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Urgent un ecograf abdominal, aceste dureri indică afecţiuni ale ficatului.
Nu sta pe gânduri, eu m-am trezit cu mama mea cu ciroză hepatică fără simptomatologie (nu este consumatoare de alcool aşa cum am fost întrebată de doctori, ciroza nu se face obligatoriu din băutură), sincer, nu te mint. A dus boala pe picioare, împreună cu o nenorocită de ascită (lichid în burtă) şi toate astea fiind complicaţiile unui neoplasm uterin care nici un deştept de doctor nu a reuşit să o vadă peână acum o lună jumătate.
Îmi vine să-i strâng de gât pe nemernici ăştia. Am dus-o anul la medic, controale, analize de sânge şi totul peărea ok dar de fapt murea încet şi sigur.
Multă sănătate.
Pa, pa.

| Alin_2237 a răspuns:

Eu nu dar du-l l-a spital neaparat poate are o coasta fisurata

| oanandreea explică:

Buna.multumesc pentru raspunsuri.Nici sotul meu nu e consumator de alcool, nici macar ocazional. Oare tratamente naturiste nu exista? un ceai ceva pana reusesc sa-l conving sa mergem la medic? Multumesc inca o data si sanatate si voua!