| popalexandra1234 a întrebat:

De ceva vreme am o problema de respiratie.Imi e destul de greu sa respir in momente de repaus si ciudat este ca atunci cand alerg, fac efort fizic respir mult mai bine.Nu stiu de ce.Am doar 15 ani.Si simt ca nu pot sa respir din piept deci nu am nasul infundat.Seara mi-e frica sa ma pun in pat pentru ca simt ca pe spate nu pot sa respir si va dati seama ca adorm foarte greu.Cand sting lumina si vreau sa dorm parca ma sufoc.Vi s-a intamplat? Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Armenianeek a răspuns:

Se poate sa ai Asm Bronsic. Eu am. in fiecare seara trebuie sa imi iau inhalatorul. Du-te la un medic si iti va spune el cum sta treaba. Nu te risca! Nu e de gluma sad

| Oyasumi a răspuns:

Draga alexandra e destul de rau, poate fi o alergie la ceva din casa sau in cel mai rau caz Astm bronsic.Si daca ai astm bronsic du-te la un doctor( cel de familie ) poti face o criza si mori...
Nu costa consultatia la doctoru de familie si iti va spune el daca e ceva grav sau o simpla alergie.

| MIChan a răspuns:

Mi-s-a intamplat si mie, cred ca si in cazul tau e un suflu sistolic. Ai momente in care ai impresia ca nu mai poti sa respiri, iar aerul nu iti mai ajunge? daca da, e vorba de o acumulare de stres. Incearca sa te destinzi, iesi dimineara afara, la aer curat. Daca tot te "sufoci" viziteaza un doctor.