| anonim_4396 a întrebat:

De curind am inceput sa ma simt foarte rau si nu stiu daca sint sau nu bolnava iar la medic mi-e frica sa ma duc! Am dureri abdominale puternice, greturi frecvente, dureri de cap intense, ameteli si ma simt obosita! Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FetitaUnuiBaietel a răspuns:

Vhiar suna de parca ai fi insarcinata.
Acum totul depinde de tine, Daca ai avut relatii sexuale cu un baiat inseamna ca poate esti insarcinata.Asta doar poate.Fa-ti un test de sarcina.
Daca mai esti virgina atunci pleaca la medic.Pentru ca el nu iti face nimic rau.
Insanatosire grabnica

11 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Nu esti insarcinata. Trebuia sa ai doar greturi, dureri de cap (nu e obligatoriu) + senzatie de oboseala.

Durerile abdominale, mai ales daca sunt puternice, pot fi semne pentru alte boli. Poate ai o banala apendicita, poate ai probleme la ficat, etc. Depinde de zona in care te doare, daca simti ceva cand apesi acolo, daca poti ridica piciorul (pentru apendicita e un test banal - stai intinsa, tii piciorul drept ridicat si o alta persoana il apasa spre burta ta. Daca te doare de-ti pocnesc maselele... e naspa).

| Zippy a răspuns:

Ori esti insarcinata, ori ai probleme cu bilawinking

| chibiusa a răspuns:

Ori esti insarcinata ori esti bolnava.
oricum mergi la medic. noi putem doar sa presupunem ce ai

| Sweete a răspuns:

Dupa simtome pare kesti insarcinata dar du-te la medic nu vei afla niciodata ce ai daca nu te duci. nu iti va face nimi o radiografie sa vada ce ai si gata. daca nu te duci s-ar putea sa se agraveze si sa fie mult mult mult mai rau DU-TE LA DOCTOR

| YourGirl93 a răspuns:

Suna de parca ai fi insarcinata.
dar poate nu e asta, poti avea problemele astea de la caldura, oboseala si durerile de cap, iar greturile pot fi tot din cauza asta, poate-ti pica najpa mancarea pe caldurile astea. Totusi ca sa fii sigura ar trebui sa faci un control

| Skylar a răspuns:

Esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna! De curiozitate, cati ani ai? Daca esti cumva mare cu siguranta daca ai facut ...vei avea un copil. Incepe primul semestru, si vei avea aceste chestii timp de o luna.

| Fr33Styl3R_4665 a răspuns:

Buna.Cred-ma,nu are de ce sa-ti fie frica de doctor... deoarece doar te consulta.atata tot. Sfatul meu e sa iti iei inimi-n dinti si sa te duci la doctor happy.

| jamillaemilia a răspuns:

Mergi la doctor

| smile_9164 a răspuns:

Buna aceste sintome sunt asemanatoare ca cele care sunt insarcinate...dar poate si vremea (caldura, soarele) o alimentatie nepotrivita...Dar cel mai bun sfat este sa te duci la medic pentru ca el stie cel mai bine ce este de facut si ce ai, nu are de ce sa iti fie frica de medic.
O zi placuta si multa sanatate!

| Jeny_2131 a răspuns:

Unu poti fii insarcinata, doi poate fii o indigestie, trei trebuie sa mergi la medicul de familie nu neaparat la spital.Multa sanatate.