| sonyaandreea9292 a întrebat:

de ieri dimineata cand m-am trezit am observat ca mi s-a incretit pielea chiar acolo sub ochi, si ma ustura pielea pe acolo si ploapele, chiar si pe ploapele e pielea putin stransa, infine nu cred ca am cum sa fie riduri nu? Am doar 22 ani ma gandesc ca nu apar asa repede, si nu apar asa de pe o zi pe alta nu?, ma gandesc ca poate sa fie de la demachiant sau de la servetele umede pe care le mai folosesc cand ma demachiez? Nu folosesc decat rimel, si fard din cand in cand, foarte rar iar in rest nu ma dau cu nimic, mi-a zis cineva sa ma dau cu crema de galbenele, dar nu stiu daca mi ar face bine, infine la doctor momentan nu pot merge ca lucrez si doar duminica sunt libera pana mi se schimba tura, deci ma poate ajuta cineva cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| iulia_7948 a răspuns:

Probabil ca nu folosesti crema pentru ochi, te dai cu crema de fata. Este gresit. Zona ochilor este foarte sensibila si exista creme speciale. Si renunta la servetelele umede, inlocuieste-le cu discuri demachiante cu lapte demachiant. Unguientul de galbenele e foarte bun pentru seara.

| sonyaandreea9292 explică (pentru iulia_7948):

Multumesc de sfat, am sa renunt la servetele, nu folosesc nici un produs de cosemtica pe fata, creme, pudra nimic nimic si tocmai din cauza asta nu stiu de ce e ochiul asa pentru ca doar ochiul drept e asa, cu pielea incretita.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere la farmacie unguent oftalmic, aplică pe ploapele curate și evită machiajul.
Pa, pa.

| Kaaaastana a răspuns:

S-ar putea sa fii alergica la demachiantul pe care il folosesti, consulta un medic dermatolog.