| natalia_5717 a întrebat:

Bunahappy
De putin timp, ma doare foarte tare in partea stanga, e o durere atat de insuportabila incat nu pot nici sa ma deplasezcrying
Care credeti ca ar fi cauza? Din cate stiu eu apendicita e in partea dreapta. Poate fi din cauza febrei musculare si a efortului?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tukhey23 a răspuns:

Am auzit, ca daca ai dureri precum ai tu, se pare ca esti infectata cu gripa porcina.Eu zic sa mergi la un medic, eu fiind medic bun. te astept cu drag. Dar sa vii mai ''putin'' imbracata, glmlaughing
Cred ca faci prea mult efort, mai mult somn... uite vine vara, ia primul avion si mergi in hawaii happy

16 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Ar putea fi o anexita (o inflamatie a ovarului stang pentru ca si atunci durerea este mare. S-ar putea sa fi racit, ai stat jos pe pamant si era rece ori ai stat la strand in apa rece.
Este necesar sa mergi la mediul de familie, care te va consulta si te va trimite la medicul care te poate ajuta descoperind diagnosticul de care suferi. Este posibila si o infectie la canalul excretor renal, ureter - vezica urinara, care de asemenea da dureri acute, pentru aceasta este necesar un examen de urocultura pentru a vedea daca se pune ceva in evidenta. Nu cred ca poate fi din cauza efortului, daca era din cauza efortului, te durea burta intreaga si nu doar partea stanga asa cum perecizezi tu in intrebarea ta. Multa sanatate si nu astepta, mergi maine la doctor.

auran
| auran a răspuns:

Poate fi colonul, o cistita sau o infectie mai severa la ovare
urgenta la medic!

| dulshe a răspuns:

Acum cativa ani am patit si eu exact ca si tine, ma duea atat de tari k nici in pat nu ma puteam misca, cauza era k faceam prea mult efort, de un timp(cativa ani) nu mai patesc deloc deloc

| tukhey23 a răspuns:

Melina:oare de ce mie cald laughing. Da mergem in hawaii impreuna, dar cand vrei? Zi luna. de restul ma ocup eu happy

| prettyodd a răspuns:

Posibil. Si eu am avut astfel de dureri si m-am dus la doctor si am aflat ca era doar o iritatie pe colon mai puternica. Poate ai colonul sensibil sau poate durerea e cauzata de efort.
Cel mai bine este sa consulti un medic.
happy

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Buna
probabil e din cauza efortului! totusi ar fi bine sa mergi la medic.
pup

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu si eu am probleme de genul asta.toata ziua ii zic lu maicamea "ma doare aici ma doare aici"incat a inceput sa-mi zica"da e ceva ce pe tine nu te doare"?hee hee si eu chiar nu pot suporta durerea, unepri alarmez toata ksa inainte de a-mi venii rau.la cel mai mic semn ii instiintez pe toti de starea meabig grin spre deosebire de sorumea care odata i-a fost rau si era un pic palida se vedea iar parintii mei au intrebat-o"iti este rau?" ea "nu mie? nu mi-e rau dupa care imediat s-a dus la baie si a inceput sa vomite rolling on the floor si cand se intoarce face" nu am nimic am vomitat si eu un picbig grin" rolling on the floor)) deci se vede diferentarolling on the floor eu nu stiu daca la n durerea insista du-te la un medic iti va pune ecograf pe abdomen si te va apasa acolo in partea stanga sa vada daca te doare cand te apasa. ei se pricep mai binebig grin :*:* take care of you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si pe mine ma doare ovarul din partea stanga. Eu stiu ca e datorita efortului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si pe ine ma doare si cred ca e de la sala ca de la un timp practic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai putin efort ...si fi si tu mai prudentà

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ovarul nu doare de la efort rolling on the floor) splina doare de la efort! deci probabil ai supralicitat`o.si ori de cate ori o vei face te va durea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e de la greutate si efort sa nu fie hernie:* du-te la doctorlove struck

| zuzu_1842 a răspuns:

Posibil sa te doara ovarulthinking du-te la doctor...pana nu e prea tarziu.asa a facut o prt de-a mea de la handball...si nu a luat in seama, ...si a trebuit sa ii scoata un ovar...si nu a mai facut handball...nu vreau sa te speri...insa vreau sa te duci la doctor:Xlove struckesti o fata mumoasa si trebuie sa ai grija de tinebig grin