| StarrCO a întrebat:

salut tuturor. menstruatia trebuia sa imi vina pe 5 martie, dar nu a venit nici pana astazi. pe data cand trebuia sa imi vina nu am avut absolut nimic. eu cred ca este vorba de o raceala puternica pentru ca si luna trecuta mi-a intarziat 5 zile si ma durea in zona ovarelor. la fel ma doare si acum, acum cateva zile ma ustura la urinare.iar oganul genital pare inflamat. ciclul meu nu este unul tocmai regulat. am o viata sexuala activa, dar niciodata nu s-a terminat cu o ejaculare in mine. am facut si cateva teste de sarcina la interval de cateva zile, toate au iesit negative. ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ca de aceea iti intarzie, ar trebui sa mergi la ginecolog sa te consulte si sa iti prescrie un tratament

| Azµre a răspuns:

Să vizitezi un medic! Dereglări hormonale pot fi de vină!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunt dereglări hormonale.
Bine este să consumi ceai de creţişoară, ăţi reglează menstra hormonal.
Te pup!

| Violente a răspuns:

Eu zic că ai o infecție urinară. Urinezi foarte des?

Testele de sarcina se fac la MINIM două săptămani de la ultimul contact sexual pentru a fi CONCLUDENTE.

Nu sta așa, du-te la ginecolog. Mai ales ca dupa cate spui, organul genital este inflamat, nu te juca cu asa ceva.

| StarrCO explică (pentru Violente):

Nu urinez des. am cateva crampe ca si atunci cand trebuia sa imi vina ..si sanii sunt la fel ca si atunci cand trebuie sa apara. oare sa vina in curand?

| Violente a răspuns (pentru StarrCO):

S-ar putea să întarzie, din moment ce spui ca te ustură la urinare atunci există o problema si dacă menstruația va intarzia nu este cazul sa te alarmezi asupra unei sarcini, va intarzie din cauza infecției sau problemei pe care o ai. Eu zic să nu mai stai si sa fugi la un ginecolog sau macar la un doctor sa îți dea o idee ceva. Ai grija!

| Liliana1981 a răspuns:

Si totusi 5 zile nu sunt egale cu 20. Mergi la ginecolog.

| MissPussy a răspuns:

Probabil ai racit destul de puternic, iar cu gripele astea care tot apar si dispar nu mai stii.

| Diana_7761 a răspuns:

Nu te panica... daca au iesit testele negative.E totul normal. Menstruatia nu este obligatoriu regulata. Tepoate sari si o luna intreaga, nu iti face griji...

| Andreiandy11 a răspuns:

Esti om! e firesc sa ti se intample ciudatenii..sau poate de la stres

| mynora a răspuns:

Cateva motive pentru care menstruatia nu a aparut la timp sunt stresul modificari in program sau chiar o boala de scurta durata...la simptomele pe care le-ai mentionat mai sus poti avea vaginita..mai bine mergi la un ginecolog..succes