| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 4 zile mi s-a umflat o masea si ma doare foarte tare. Problema e ca am infectie la ea iar acum intre 2 masele s-a produs o rana din care curge sange. Iau antibiotic de rovamicina si eubiotic. In cate zile se va dezumfla maseaua?. Nu pot merge la medicul dentist astazi deoarece este inchis. Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Continua sa iei antibiotic si incearca sa drenezi infectia prin aceea ''gaura'' care s-a produs-lucru care duce la indepartarea durerii.Sangele se scurge din acea zona umflata, asemanatoare unui cos. Aplica comprese cu apa rece pe partea externa a obrazului si evita caldura.Maine te duci la un consult stomatologic.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Ai timp sa mergi maine altfel mori pentru ca se urca puroiul pana la creier si cedezi la pamant.