| Eu_8005 a întrebat:

Deci am asa o intrebarehappy. ciclul a trebuit sa vina pe 25 septembrie acum suntem in 27 si nu mi-a venit sunt abia la inceput cred ca din cauza asta.in fine nu stiu de ce am o secretie mai "vinjoasa" ca sa zic asa de culoare alba. oare sa fie din cauza ca trebuie sa-mi vina ciclul sau poate am eu vreo problema ceva?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Nu te mai ingrijora atat ca e absolut normal.Ciclul nu se regleaza daca abia ti-a venit mie mi s-a reglat intr-un an.

| TąNyą a răspuns:

N-ai nici o problemă.

E normal să nu-ţi vină la timp că eşti la început.

Ai grijă.

FantaSZy.

| Iasmiine a răspuns:

Pai in curs de vreo 3-5 luni daca iti vine regulat inseamna ca o sa iti vina tot asa. Dar daca esti la inceput e normal ca nu iti vina regulat. Si secretia aia vine la toate fetele happy. Nu ai de ce sa te ingrijorezi.
:*

| Ochiialbastrii a răspuns:

Mie mi-a venit de 11 luni sincanu nu mi sa reglat deci sunt in aceeasi situatie cu tine. eu am intrebat`o pe mama mea si am stat de vba despre acest lucru : mi-a explicat ca in primii 1-2 ani ciclul nu iti vine regulat. uite de exemplu mie mi-a venit in luna iulie pe la inceput. in luna august nu mi-a venit deloc si pe 1 septembie mi-a venit thinking mama mi-a spus ca este normal deci nu`ti mai fa griji nu ai nici o problema cu tine.

si in legatura cu secretia aceea: se numeste scurgere vagnala si fiecare fata are acei : MUCI cum ziceam eu pe la 11 -12 ani cu prietenele mele rolling on the floor laughinglaughing

| Eu_8005 explică:

Mersi de raspunsuri.deja mi-a venitbig grin

| rossyta123 a răspuns:

Pai daca iti vine ceva alb inseamna ca ai o problema dar trebuie sa te speli cu ceai de musetel si o sa-ti treaca.Ca si eu am avut o prietena la fel si cred ca merge daca te speli cu ceai de musetel cred.