| Eu_8005 a întrebat:

deci am asa o intrebarehappy...pe 25 septembrie trebuia sa-mi vina ciclul dar nu mi-a venit si a venit pe 6 octombrie dar nu stiu de ce ca am mai mult o singerare de culoare maronie. adica cind e rosu cind mai maroniu si curge mai putin decit in celelalte luni.este ceva in neregula? a mai avut asa ceva cineva?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E in neregula daca ai peste 16 ani si ai menstruatii de mai mult de doi ani. Atunci trebuie sa te duci la ginecolog. Daca esti mai tanara si esti in primii ani de menstruatie, atunci nu e nimic ingrijorator.

5 răspunsuri:
| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

Poate sa fie o infectie.trebuie sa mergi la un medic ginecolog ca sa iti dea un tratament.nu trebuie sa stai asa pentru ca mai tarziu nu o sa mai poti face copii.

| ionut6715 a răspuns:

In ce sens curge si iar curge `?

| Eu_8005 explică:

Msk e problema ta ce faci cu greata ta... dc mai raspunzi la intrebari daca nici nu stii raspunsul.doar arati cit de inteligent poti fiwinking

| Eu_8005 explică:

Mersi mult pentru raspunsuri.happy

| arina_8223 a răspuns:

Daca este primul sau al doilea an de cind ai ciclu.probabil e in regula deoarece la adolescentii ciclu nu e regulat si poate sa intirzie, insa cel mai bine sa te adresez medicului deoarece nu e normal sa ai scurgeri de culoarea maronie,, aici poate fi vorba si de vreo infectie, in orce caz trebuie sa faci o consultatie la medic.