| madalykuka a întrebat:

Buna,, deci de saptamana trecuta am descoperit ca am vergeturi pe fese cryingcrying:-ss,,, acum sunt in faza de roz-violet,,, si sincer pana in data de 21nu am bani,,,, as vrea sa stiu cat tine prima faza adica cate saptamani/luni/ani o sa fie roz,,, iar dupa o sa ajunga la faza 2,,, cele albe crying
tin sa precizez ca am 14 ani si au aparut peste noapte, voi ce creme ati folosit? au dat rezultate? multumesc mult :*
dau fundita >:"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Probabil ai la dispozitie in jur de o luna, poate doua. Cred ca ti-au aparut pentru ca esti in faza de crestere, pentru ca n-ai pomenit nimic de ingrasat/slabit. Da-te momentan cu ulei de masline sau orice hidratant gasesti prin casa.
Bafta!

| Kitty a răspuns:

Nu cred ca ti-au aparut chiar asa peste noapte, poate nu le ai observat tu pana atunci. ar fi bine sa te dai dupa fiecare baie cu crema pe tot corpul... mereu!

| andy_3925 a răspuns:

Si eu am cateva vergeturi :S:S
ORIBIL!
De cateva saptamani folosesc o crema cu extract de melc de la herbagen. E cam 30 de lei.La mine s-au mai estompat.
In rest, ce sa zic, bea multa apa si fa mult sport. Daca zici ca sunt in ''prima faza'', ai mari sanse sa scapi definitiv de ele.
Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vergeturile apar de la nasteri si ingrasarea/slabirea brusca, in cazul tau nu se pune problema de nastere.se pot folosi operatiile, tratamente la cosmetica.etc.si eu am si am 15 ani, cam pe la aceeasi varsta ca tine mi-au aparut si mie.eu am incercat cu lapte de corp si o lotiune de la garnier, care avea si de facut masaj.beam multa apa.la mine au mai ramas cateva doar pentru ca am actionat prea tarziu.iti urez succes, te pup si ai grija de tine! ah, si bea multa apawinking:*