| Anabela85 a întrebat:

Bună dimineața, am făcut o extracție dentara acum 6 luni și de atunci am avut încontinuu dureri la locul extracției. (am avut infecție mare). După extracție nu am primit antibiotic și durerile au început sa crească în intensitate mai ales când beau apa rece sau sunt în exterior și bate vântul. Am fost la diferiti stomatologi care au verificat zona și nu au găsit nimic, ea este vindecata frumos, totuși eu am ajuns sa nu mai pot dormi pe partea dreapta din pricina durerilor și sa nu mai pot sta fără calmante. Nu știu ce sa mai fac, dacă ați putea să îmi dați un sfat sau o idee, ar fi grozav. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti ai facut o radiografie panoramica? Mergi sa faci o radiografie la dinti si cu acea radiografie mergi la medicul stomatolog care ti a facut acea extractie sa vada el ce anume ai. Ce varsta ai? Multa sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai facut o radiografie dentara in acel loc, de unde ai scos dintele?
Asta este singura solutie sa vezi cu adevarat ce este acolo si de ce continua sa te doara. Posibil sa ai un ciot mic ramas acolo, posibil sa ai infectie la os.

| Frank51 a răspuns:

După 6 luni, zona fiind vindecată este imposibil să mai existe o infecție acolo, cel mai probabil vinovat este un dinte vecin care are o carie profundă, la o radiografie se va vedea foarte clar.