| Sophy1 a întrebat:

Dimineata, uneori cand mananc ciocolata( Milka) ma ustura matele si stomac. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai daca mananci ciocolata pe stomacul gol e logic ca te ustura stomacul si intestinele. Mananca si tu ceva inainte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Te ustura matele? Ce simpatica esti! Probabil ai arsuri la stomac, fiindca mananci ciocolata pe stomacul gol. Fiecare organism difera de la unul la altul, sunt persoane care nu suporta ciocolata, fructele sau acidul de la suc pe stomacul gol. Mănâncă înainte ceva, o felie de pâine cu unt si dulceata (un exemplu). Apoi poti sa mănânci si ciocolată. Si nu mai ai nimic.

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru floresdemayo):

Floresdemayo, ai mare dreptate!