| Stefania a întrebat:

Este adevarat ca ceaiurile te ajuta sa slabesti? Care dinte ele sunt acelea? FUNDITA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, Andreea. Şi eu am probleme cu greutatea. Da, este adevărat. Mai ales ceaiul de păpădie e bun pentru aşa ceva. Mai există şi ceai verde, care am auzit că e bun pentru că e diuretic, deci elimini apa din organism. Nu uita, pâinea, sarea, zahărul şi dulciurile îngraşă. Nu mânca cartofi cu carne, îngraşă. Am citit mai demult că te îngraşi şi dacă mănânci uitându. te la televizor sau jucându. te la calculator, nu ştiu de ce. Oricum, nu lua ceai de slăbit, ăla nu este bun deloc. Sănătate!

| alexutu001 a răspuns:

Buna da este adevarat ca unele ceaiuri te ajuta sa slabesti, dintre acestea face parte si ceaiul verde poti intreba la farmacie pentru ca sunt mai multe ceaiuri care ajuta la slabit

| カルメン a răspuns:

Da este adevarat eu am slabit 5 kg intr-o saptamana.am baut ceai de fructe de padure(se gaseste la plafar) si am renuntat la paine si dulciuri si a mershappysi ma simteam mult mai bine.consumam cam 2 l de ceaihappy neindulcitbig grin

| Dana a răspuns:

Ceaiul verde este cel mai bun si mai sanatos dar nupa parerea mea daca vrei saslabesti trebuie s a faci dinineata exercitii sa mananci multe fructe si o cana 2 de ceai verde pe saptamana (maxim)succes si sanatate andreea!big grin

| jasemin30 a răspuns:

Antiadipos, ceai verde, ceai de crusin.