| BK_8737 a întrebat:

Toate ceaiurile te ajuta sa slabesti sau numai cel verde?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si ceaiul negru ajuta la slabit.
Din proprie experienta,te sfatuiesc sa bei ceai de papadie,cate o cana cat mai fierbinte,neindulcit, dupa fiecare masa.
Mai sunt si altele, dar pentru papadie sunt sigura!
Spor la slabit!

| WooLove a răspuns:

Incerca natural. adica tine un regim fara multa paine pe zi, cat mai multa apa si sa nu mananci dupa ora 18:00 paine in special sau paste fainoase. eu asa am facut si am slabit destul de mult.
succes si sper sa ne aduci vesti peste o luna :-P~

| xXx_6966 a răspuns:

Niuci unul...sunt doar superstitii.

| LittleDrop a răspuns:

Cel verde chinezesc sunt sigura ca isi face treaba. Restu`. ar mai fi cel de crusin. "Slabirea" prin ceaiuri, de obicei, consta in reglarea digestiei pentru a avea scaune regulate si/sau eliminarea lichidelor. Mai poate fi si taierea poftei de mancare. Oricum, cei de la farmacie sau de la plafar stiu care sunt pentru slabit. happy